Návrhy na změny • Mám pár návrhů, ale netroufám si je popsat v angličtině - jejími základy sice vládnu, ale tohle by mělo být snadno pochopitelné=dobře napsané.

  Návrh 1.)
  Při nastavení stavového řádku na "zobrazovat pouze náhled stavových informací" by bylo skvělé vpravo dole zobrazit procenta zoomu, kdykoliv nebude zoom nastaven na 100%

  ->občas odzoomuju nebo nazoomuju a s tímhle nastavením nikdy nevím, kdy jsem přesně na 100%.


 • Moderator

  @mattea

  @mattea said in Návrhy na změny:

  Návrh 1.)
  Při nastavení stavového řádku na "zobrazovat pouze náhled stavových informací" by bylo skvělé vpravo dole zobrazit procenta zoomu, kdykoliv nebude zoom nastaven na 100%

  ->občas odzoomuju nebo nazoomuju a s tímhle nastavením nikdy nevím, kdy jsem přesně na 100%.

  Zaujímavý návrh 🙂 Osobne som ani nevedel že informácia o aktuálnom nastavení úrovne priblíženia sa nezobrazuje.
  Ak ti to nevadí, pridal som príspevok v téme Feature requests for 1.6 🙂 s tvojím návrhom
 • Vivaldi Translator

  This post is deleted!


 • Chybí mi funkce, na kterou jsem byl zvyklí na staré Opeře.
  Když se v liště záložek kliklo středovým kolečkem myši, nebo 2x pravou myší otevřela se nová záložka.


 • Moderator

  Ahoj @polopol.cz, neviem čo presne myslíš, ale vyskúšal som všade (Panel záložiek, Lišta záložiek, Manažér záložiek) a všade funguje otvorenie záložky stredným kliknutím myši (otvorí sa list na pozadí) a taktiež dvojitým kliknutím ľavej myši (otvorí sa nový list). Čiže neviem čo presne myslíš 😟 • @mattea Cau, jestli jde jen o to, dostat se zpatky na 100% zoomu, tak Ctrl+0 (nula) resetuje zoom asi ve vsech browserech, ktere znam. Vcetne Vivaldi.

  Cheers • Prohlizec se mi opravdu moc libi. Jen by bylo dobre zapracovat na rychlosti prohlizece. Hlavne tedy pri spusteni prohlizece. V tomto je prohlizec nejpomalejsi. • @pta Dík za zkratku, tu jsem neznal. Jde mi ale o to, že v daný moment nevím, jestli je to defaultní, nebo změněný zoom stránky. Kdyby se zobrazovalo procento zoomu kdykoliv, kdy není na 100%, vždycky by byla jistota. • @Milakosar said in Návrhy na změny:

  Prohlizec se mi opravdu moc libi. Jen by bylo dobre zapracovat na rychlosti prohlizece. Hlavne tedy pri spusteni prohlizece. V tomto je prohlizec nejpomalejsi.

  S cca 50 záložkami u mě náběh trvá asi 18 vteřin. A to to běží z ssd... peklo.


 • Vivaldi Translator

  @mattea Tak, hoši, smůla. Narazil jsem na jednu diskuzi na anglickém fóru, kde měl jeden obdobnou "stížnost":
  https://forum.vivaldi.net/topic/14381/disappointed-vivaldi-new-user
  Dočkal se jen posměchu, máme přejít na (čistě textový, poznámka redakce) prohlížeč Lynx a tvé SSD je pravděpodobně "ubohé". 😕
  Registrací na tomto fóru jsi ztratil víc jak 18 vteřin, tak co jako... ehm...

  Trochu mi to připadá, že dokud chválíš, je vše OK. Jakmile přijde námitka tak...
  Vzpomínám si, když bylo Vivaldi ještě v začátcích, nefungovalo v něm psaní speciálních znaků přes Alt + ASCII kód.
  Tak jsem to nahlásil na fóru a dočkal se jen tuny důvodů, jak je to špatné a mám si do PC nainstalovat cosi od Microsoftu na přemapování klávesnice...
  A že třeba někde nemám administrátorská práva k instalaci asi nikoho nezajímalo, protože to je čistě můj problém nebo problém např. firmy kde pracuješ.
  Jednou jsem byl dokonce natvrdo vyzván (v jiné souvislosti), abych (jemně řečeno) zavřel svá ústa a odešel do háje...

  No ale zkusil jsem to včera ještě jednou s tím, že zkusím nadhodit to pomalejší spouštění (přesto, že 18 vteřin mi naštěstí nenabíhá - na 5,5 let starém HDD). No moc jsem nepochodil.
  Občas mi tedy uniká význam zdejšího fóra a po zkušenostech se v něm snažím účastnit co možná nejméně. Poněvadž je zřejmě jen pro "pochlebovače"... 😕 • @nfsmaniac tvá zkušenost mně vyloženě mrzí, doteď jsem měl o komunitě vivaldi docela jinou představu. 😕
  Každopádně díky za zprávu.

  Ad. SSD: běží mi na SATA III, je to "standardní" 2,5" Samsung disk, výroba tuším 2015. Kdybych stavěl komp dneska, už bych si nejspíš pořídil SSD do M.2; to jen pro tvou představu...


 • Vivaldi Translator

  @mattea Já proti tvýmu SSD taky nic nemám... 😉
  SATA III už je sice možná překonaná, ale pokud se jedná o běžné SSD, nemělo by to být až tak zásadně omezující.
  O nákupu SSD zatím jen uvažuji (navíc mám starší desku bez M.2), ovšem když jejich cena v poslední době strmě stoupá (od léta snad nejmíň o polovinu), dočasně mě přechází chuť... 😕 • @nfsmaniac já to nemyslel jako obranu, ale jako info, co ostatní mysleli tím "ubohé SSD". Jen aby k tomu byla nějaká konkrétní čísla... protože je fakt, že mám jedno staričké SSD, 1,8", a to je v zápisu jen asi 1,5x rychlejší než současné HDD a ve čten í jen asi 4x rychlejší... prostě docela peklo.

  Já už bych bez SSD fungovat nemohl. Dělám s BIM CAD a to jsou tisíce souborů o velikosti několika B nebo kB, které potřebuješ načíst ke startu programu a projektu. SSD mi rapidně zkracuje prodlevy z desítek vteřin (klidně 2-3 minut) na vteřiny (start programu kolem 18 vteřin, load projektu dalších cca 10 - oboje ze SSD. Vzhledem k tomu, že mi ze SSD běží celý OS, je jakýkoliv start nebo instalace progarmu nebo restart podstatně rychlejší, než kdybych to prováděl na klasickém HDD. • Dva pro mě zásadní problémy, které nikdo neřeší:

  1. Pokud záložky otevřu v okně prohlížeče (v podstatě asi náhrada za správce záložek) nelze je jednoduše setřídit tak, aby se jednotlivé záložky nemotaly mezi složkami, ale zcela logicky byly až za nimi. Tohle fungovalo jen občas a naposledy ve verzi 1.1 - od té doby je to totální shit. Pokud máte zálozek více, nikdo Vás kvůli tomuhle bordelu nedonutí přejít k Vivaldi a tohle mě osobně vadí velice. To že nejsou na roletce mě ale štve také a ne málo. Proto ač nerad zůstávám u Opera 12 a Firefox .
  2. Jestliže najedu na odkaz, nikde se mi nezobrazí adresa ale jen popisek (title). A to je bohužel také zásadní chyba!


 • P.S. myslím tím samozřejmě, že se odkaz nikde nezobrazí při vypnutém stavovém řádku, ale asi je to jedno. Tohle forum je evidentně na dvě věci...


 • Vivaldi Translator

  @dekysky Co se týče druhé bodu – nemyslíš náhodou náhled adresy odkazu?
  0_1491673555687_Zobrazovat pouze náhled stavových informací.png
  Nastavení → „Zobrazovat pouze náhled stavových informací“ • @R3gi Ano máš pravdu, omlouvám se, nicméně ještě k těm záložkám, pokud chci stránku přidat do záložek je stávající obsah také zcela nesmyslně rozházený (navíc jsou všechny podsložky rozbalené). Záložky se prostě Vivaldi nepovedly (velice slabé slovo) a není jediný náznak ke zlepšení. Nemožnost otevření nového listu dvojklikem je také obrovské minus (výmluvy na standardní funkce Windows, které se občas objevují, jsou více než trapné, v jiných prohlížečích to jde). A k tomu všemu podivné chování prohlížeče při editaci textu v adresním řádku.


 • Vivaldi Translator

  @dekysky Správce záložek moc nepoužívám. Stromovému zobrazení se sice vyhnout nedá, ale pozici složek lze měnit alespoň přetažením. Bohužel se to promítne i do lišt. Zatím se mi osvědčilo obdobné problémy hlásit přímo přes bug report. Téměř všechny chyby, co jsem nahlásil, opravili. Snad na tom ještě zapracují… • @R3gi Záložky jsem hlásil v minulosti mnohokrát, prd platné. Pozici složek nepotřebuji měnit ničím, ty podle abecedy seřadit lze - jenže se ve správci mezi nimi neustále motají samostatné záložky, které by logicky měly být až na konci - ty můžeš přetahovat klidně sto let a nemáš šanci je v té pozic udržet. Správce je navíc extrémně nepřehledný (zlatá stará Opera), pokud ho nepředělají kompletně nikdy nebude stát za nic. Nejhorší ze všeho je, že tohle všechno ve verzi 1.0 alespoň nějak fungovalo, předtím občas, potom už nikdy. Lišta záložek mě absolutně nezajímá, ta je dobrá tak pro nějaké facebookovské zvířátko, které pracuje s pár desítkami záložek v několika adresářich. Suma sumárum s tímhle prohlížečem mi definitivně došla trpělivost, kašlu na barvičky a funkce které mají odlišovat, chci aby v první řadě fungoval základ (a nefunguje toho i mimo záložek příliš mnoho). Po té co od verze 1.8 Vivaldi začal padat i tam, kde předtím nikdy ne, je rozhodování jednodušší. Ani Qupzilla, kterou dělá pár lidí, není takový shit.


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.