Vivaldi eklentiler hk. • Merhaba, Vivaldide eklenti sistemi olarak ne düşünülüyor. Yani tamamen kendi eklentilerimi yoksa Chrome veya Opera magazasındaki eklentilerimi kullanacak. Ayrıca vivaldi için eklenti yazmak isteyen birisi olarak nereden ve nasıl bir başlangıç önerirsiniz?


 • Vivaldi Translator

  Merhaba eklenti sistemi ile ilgili henüz net bir bilgi yok şu an. Eklenti yazma ile ilgili Oepra'nın dev. bloğunu inceleyerek başlayabilirsiniz sanırım.

  @Çağlar , belki biraz daha farklı şeyler söyleyebilir size. • Merhaba,
  Şu adresteki http://www.vivalditurkiye.net/blog/vivaldi-tarayici yorum bölümünde gösterildiği gibi eklenti bölümüne ulaştım. Hatta windows versiyonunda o bölümde bir link var ve Chrome mağazasına bağlanıyor. Birazda bu sebeple hangi eklentilerin temel alınacağını sormuştum.

  Umarım Çağlar bu konuda biraz daha net bilgiler verebilir. En azından başlangıç için bir yol bulabilirsem gerisini getiririm diye düşünüyorum. • Bildiğim kadarıyla Vivaldi, Opera ve Chrome eklenti sistemini kullanacak. Opera'nın tarayıcı eklentilerine getirmeye çalıştığı oex uzantılı dosya sistemi vardı. Aynı sistemi kullanacaktır. Eklenti desteği konusunda bir süre beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Opera ve Chrome'un sunduğu her API başlangıçta Vivaldi tarafından desteklenmeyecektir. Bu yüzden bazı eklentilerin çalışmadığına denk gelebilirsiniz.

  Eklenti geliştirme konusunda İngilizce Chrome ve Opera kaynakları mevcut. https://developer.chrome.com/extensions/getstarted ve https://dev.opera.com/extensions/tut_getting_started.html Bu sayfalardan başlayabilirsiniz.

  Umarım sorduğunuz şeylere cevap verebilmişimdir. • Merhaba,

  Bilgiler için teşekkürler gayet açık ve net. Sadece tüketmek yerine bir şeyler üretmek hoşuma gidiyor. Bu sebeple fırsat bulabilirsem küçük bir eklenti geliştirmek istiyorum. Vivaldi'ninde Chrome'u temel aldığını düşünürsek sanırım chrome eklenti sistemi üzerinden çalışmaya başlamak daha doğru olur.

  Cevap için teşekkürler, bu arada sen Çağlar mısın?


 • Vivaldi Translator

  @Zafer:

  Merhaba,
  Cevap için teşekkürler, bu arada sen Çağlar mısın?

  Evet evert bu O 🙂


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.