"Giriş anahtarlığı kilidini aç" • Tarayıcı ilk açıldığında "giriş anahtarlığı aç" penceresi açılıyor ve bilgisayar açıldığında parola girmemi bekliyor bu pencere iptal edilebilir mi? Saygılarımla • @MUHTAR:

  Tarayıcı ilk açıldığında "giriş anahtarlığı aç" penceresi açılıyor ve bilgisayar açıldığında parola girmemi bekliyor bu pencere iptal edilebilir mi? Saygılarımla

  Kullandığınız işletim sistemi nedir? • "linux mint 18" kullanıyorum • @MUHTAR:

  "linux mint 18" kullanıyorum

  Burada bahsedildiği gibi parolayı boş olarak ayarlarsanız bu ekran gelmeyecektir. Ancak bu parolalarınızın tutulduğu dosyanın güvenliğini azaltacaktır. • Burada bahsedildiği gibi parolayı boş olarak ayarlarsanız bu ekran gelmeyecektir. Ancak bu parolalarınızın tutulduğu dosyanın güvenliğini azaltacaktır.

  Nerede anlatılyor?? Anlıyamadım?? teşekkürler • @MUHTAR:

  Burada bahsedildiği gibi parolayı boş olarak ayarlarsanız bu ekran gelmeyecektir. Ancak bu parolalarınızın tutulduğu dosyanın güvenliğini azaltacaktır.

  Nerede anlatılyor?? Anlıyamadım?? teşekkürler

  Kusura bakmayın. Bağlantılı eklemeyi unutmuşum. :dry: http://askubuntu.com/questions/25974/how-do-i-change-the-default-password/25999#25999 • Sanırım sorunumu doğru olarak açıklayamadım,
  benim öğrenmek istediğim vivaldi ile ilgili bir konu eklediğim resim'e bakılırsa sanırım konu daha iyi anlaşılacak
  Attachments: • Ubuntu ve Mint parolaların saklaması için Seahorse isminde bir program kullanıyor. Siz Chromium tabanlı bir tarayıcıdan parola yöneticisini kullanarak parola kaydettiğinizde, bu program parolanızı şifreleyip bilgisayarınıza öyle kaydediyor. Bilgisayar açılışında ise şifrelenmiş bu parolaların tekrar deşifre edilmesi gerekmekte. Normalde bilgisayarınızda giriş yaptığınızda bu uygulamanın parolarınızı otomatik deşifre etmesi gerekiyor.

  Bir çözüm şifrelemede kullanılan parolayı boş olarak belirlemek

  Programın şifrelemede kullandığı parolayı boş olarak belirlerseniz, şifreleme de deşifre etme işlemleri yapılmayacağından bu uyarı ekranı gelmeyecektir.

  Diğer çözüm ise Vivaldi 1.5'e geçiş yapmak

  Chromium tarafındaki bir hatadan dolayı Vivaldi 1.4 sürümlerinde (1.4.589.38'te çözüldüğü belirtiliyor) bahsettiğiniz şekilde bir hata mevcut.


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.