Przełączanie zakładek kółkiem myszy

• witam chciałbym przesiąść się z wiecznie zamulającego firefoxa ale jedna z najważniejszych opcji bez której nie wyobrażam sobie pracy z zakładkami. mianowicie przełączanie ich kółkiem działa poprawnie jedynie do momentu w którym ich ilość nie wykracza poza ekran roboczy. wystarczy jednak jedna zakładka więcej, wtedy pojawia się boczny pasek, przestaje działać przełączanie pojedyńczych zakładek kółkiem tylko przewija mi całą ich kolumnę aby pokazać te, które nie mieszczą się na ekranie roboczym... Przecież to jakiś kompletny bezsens i aż dziw bierze, że nikt do tej pory nie zwrócił na to uwagi. drugie pytanie - czy można w jakiś normalny sposób przenieść całą sesję (wszystkie zakładki) z firefoxa do vivaldiego? z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam

• Vivaldi Translator

@nowart:

mianowicie przełączanie ich kółkiem działa poprawnie jedynie do momentu w którym ich ilość nie wykracza poza ekran roboczy. wystarczy jednak jedna zakładka więcej, wtedy pojawia się boczny pasek, przestaje działać przełączanie pojedyńczych zakładek kółkiem tylko przewija mi całą ich kolumnę aby pokazać te, które nie mieszczą się na ekranie roboczym…
    Przecież to jakiś kompletny bezsens i aż dziw bierze, że nikt do tej pory nie zwrócił na to uwagi.

A mógłbyś rozwinąć? Bo zastanawiam się, o jaką funkcjonalność chodzi… :P
    Być może jeszcze jej nie odkryłem... ;)
    Jakiś screen czy coś? Chodzi o panel z zakładkami? Pasek zakładek?

@nowart:

drugie pytanie - czy można w jakiś normalny sposób przenieść całą sesję (wszystkie zakładki) z firefoxa do vivaldiego?

Ale chodzi o sesję, zakładki, czy karty?
    Bo sesja nie ma związku żadnego z zakładkami

Być może się nie rozumiemy ze względu na określenia
    W terminologii Vivaldiego generalnie zakładki to to, co w IE zwało się "ulubionymi", a to u góry to karty

Co do sesji, to sam przenosiłem rzeczy ze starego jakiegoś FF (chyba 3x) i niestety to była ręczna babranina….
    A zakładki się o dziwo pięknie zaimportowały wszystkie B)

• Fakt, źle to ująłem, ale z kontekstu chyba łatwo się domyślić co autor miał na myśli :)
    chodziło mi oczywiście o karty. Konkretniej o pasek ponad 100 kart z otwartymi stronami, który mam po lewej stronie.
    co do przewijania kółkiem myszy otwartych kart to nie wiem jak jeszcze dokładniej miałbym to wytłumaczyć - przecież to podstawowa funkcjonalność przy większej ilości kart… resztę chyba opisałem nader dokładnie i problem o jaki mi chodzi :)

• Niewiele osób korzysta z ponad 100 kart naraz, do tego na pasku kart z boku, więc prawdopodobnie nikt nie zgłosił problemu.
    By przenieść sesję możesz dodać wszystkie karty do zakładek. Można to zrobić prawo klikiem na dowolną kartę w firefoxie i wybrać 'bookmark all tabs'. Po imporcie do vivaldiego kliknij środkowym przyciskiem myszki na folder z zapisanymi kartami aby otworzyć zawarte w nim karty.

• dzięki. nie trzeba tu 100 kart bo u mnie przy 24" ekranie mieści się na raz ok 40 i to zminiaturyzowanych, bez dużych ikon zatem naprawdę nie sądzę abym tylko ja to zauważył. niemniej to spory bug, dzięki któremu nadal zmuszony jestem pozostać przy makabrycznie zamulającym firefoxie…

• Vivaldi Translator

@greenenemy:

Niewiele osób korzysta z ponad 100 kart naraz, do tego na pasku kart z boku, więc prawdopodobnie nikt nie zgłosił problemu.

70-100 to na co dzień mam, ale nigdy nie ustawiłem ich z boku :P
    No to do zgłoszenia dziura :]]:<br />
Jak potrzebujesz na szybko alternatywy dla przewijania, to F2 polecam :grinning[:]

@greenenemy:

By przenieść sesję możesz dodać wszystkie karty do zakładek.

To niestety nie to samo… Mnie osobiście interesowała historia kart i dlatego przenosiłem to parę dni ręcznie... masakra
    Pozostała trauma i bałagan

• Bardzo polecam boczny panel z kartami, niezwykle ułatwia to pracę, jest znacznie estetyczniejsze i wygodniejsze przy obecnie produkowanych ekranach panoramicznych. Przecież przeglądając sieć i tak mamy nadmiar miejsca po bokach za to brak miejsca na górze i dole. Nie wyobrażam sobie pracy z setką kart na górze, wygląda to dramatycznie - kilka centymetrów zapchanego, straconego miejsca a po bokach pusto… Dzięki za zgłoszenie, mam nadzieję, że w końcu się doczekam naprawienia tej drobnostki uniemożliwiającej mi pracę w przeglądarce :)

• Vivaldi Translator

@nowart:

Bardzo polecam boczny panel z kartami, niezwykle ułatwia to pracę, jest znacznie estetyczniejsze i wygodniejsze przy obecnie produkowanych ekranach panoramicznych. Przecież przeglądając sieć i tak mamy nadmiar miejsca po bokach za to brak miejsca na górze i dole. Nie wyobrażam sobie pracy z setką kart na górze, wygląda to dramatycznie - kilka centymetrów zapchanego, straconego miejsca a po bokach pusto…

De gustibus…
    Jak to mówi CEO Vivaldiego - ile ludzi, tyle różnych przyzwyczajeń i sposobów używania przeglądarki ;)
    Mi się jakoś ciężko przyzwyczaić po prostu :P

No dziura była ewidentna
    Jak na moje oko to pasek przewijania przejmował zdarzenia z rolki myszy, choć po włączeniu przewijania kart kółkiem powinno to być nadpisane

Czekamy na ruch ze strony devów - to może chwilkę potrwać widząc jak szybko rośnie numeracja zgłoszeń ;)
    Aczkolwiek z własnego doświadczenia wiem, że kluczowe dziury łatane są całkiem sprawnie

Pozdr B)

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.